Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Leczenie chrapania

Chrapanie to problem, który jest nierzadko lekceważony. Często nie dociera do nas, czym dokładnie może ono skutkować. Chrapanie jest przyczyną drgań języczka. To symptom zespołu bezdechu sennego. To problem osób, które charakteryzują się przerostem języka czy zbyt dużą ilością tłuszczu na podbródku. Nieleczone chrapanie może mieć negatywny wpływ na różne narządy. Nie warto czekać. Leczenie chrapania może być szybkie, krótkie i skuteczne.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu Kompetentna osoba ogrzewa wybrane części jamy ustnej. Taki zabieg przeprowadza się nowoczesnym laserem. Temperatura przesyłana przez to urządzenie uaktywnia włókna kolagenowe. Dzięki temu zwiększa się ich elastyczność. Zabieg nie potrzebuje uśmierzania bólu i żadnego okresu rekonwalescencji.

Leczenie chrapania laserem - na ile zabiegów się zdecydować?

Zanim zdecydujemy się na zabieg leczenia chrapania laserem lekarz musi wykonać wywiad lekarski. Lekarz stwierdza, czy dana osoba nadaje się do tego typu zabiegu. Następnie podgrzewaniu poddaje się te struktury, które przyczyniają się do powstawania chrapania. Zabieg obejmuje kilka fragmentów. Jest zupełnie bezinwazyjny. Rekomenduje się przeprowadzenie 3 zabiegów.

Zalety leczenia chrapania laserem

Laserowe leczenie chrapania jest bardziej efektywne w porównaniu do poprzednich sposobów usuwania tej przypadłości. Zabieg nie wymaga przygotowania z punktu widzenia pacjenta. Pacjent nie musi być również znieczulany. Zabieg może być przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych, ponieważ nie wymaga sterylności otoczenia. Zabieg trwa dość krótko, z kolei tuż po nim możemy powrócić do codziennych zajęć. Cena pojedynczego zabiegu w Vesunie w Krakowie to 500 zł. Efektywność opisywanej metody udokumentowana jest serię analiz.

Myślisz nad zabiegiem leczenia chrapania? Skontaktuj się ze specjalistami z Vesuny w Krakowie. Warto efektywnie wyleczyć się z problemu, a laser doskonale się w tej kwestii sprawdza.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami