Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Czym jest depilacja laserowa?

Palomar Vectus stworzyła korporacja, będąca prekursorem w branży aparatów laserowych. Urządzenie tworzy delikatny strumień promieni. Promień wchłaniany jest przez barwnik włosa, co niszczy cebulkę. Warto pamiętać, że włosy, które znajdują się na etapie wzrostu łatwiej poddać skutecznej depilacji laserem. Depilacja laserowa jest trwała. Dzięki temu laserowi pozbędziemy się także plam pigmentacyjnych. Aparat posiada też system zapewniający chłodzenie. Dzięki temu zabieg nie sprawia bólu.

Przebieg zabiegu

Jeżeli decydujemy się na trwałą depilację, wybieramy miejsce, z którego planujemy pozbyć się włosków. Głowica aparatu dostosowana jest do konkretnej części ciała. Zanim zabieg się rozpocznie lekarz dokonuje analizy rodzaju owłosienia oraz skóry pacjenta. Dzięki temu ustalane są informacje, użyteczne przy dobieraniu odpowiednich parametrów. Lekarz wykonujący zabieg ustala typ włosa czytnikiem SKINTEL, który bada ilość melatoniny w skórze oraz wysyła te informacje do aparatu. Laser Palomar Vectus eliminuje ryzyko poparzenia.

Jakie efekty daje zabieg depilacji laserowej?

Taka depilacja jest bezinwazyjna. Działa się tylko na powierzchni skóry, zatem nie zostaje zniszczona struktura włosa. Tego typu depilacja uznawana jest za najczęściej wykonywaną. Przy tym jest prawie całkowicie bezbolesna i bezpieczna. Nie zagraża nam też ryzyko powikłania. Zabieg depilacji laserowej z użyciem Palomar Vectus pozwala pozbyć się nawet całego owłosienia. Aby uzyskać dobry efekt, zaleca się przeprowadzić zabieg pięcio- albo sześciokrotnie.

Które obszary możemy poddać trwałej depilacji?

Przed zapisaniem się na zabieg depilacji laserem pacjent określa obszar, który ma być poddany depilacji. W ten sposób działać możemy na każde części ciała pokryte włosami. Od wybranego obszaru zależy, co jaki okres powinniśmy powtarzać zabieg. Od części ciała oraz czasu trwania depilacji laserowej uzależniony jest także koszt zabiegu, który w krakowskiej Vesunie waha się już od 100 do 600 złotych za 1 zabieg. Trwałe usuwanie włosków nadaje się zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Przeciwwskazania do wykonywania depilacji laserowej

Jeżeli zdecydujesz się na zabieg, nie zapominaj o swoim zdrowiu. Lekarz zadaje szereg pytań w celu uzyskania pewności, że można skorzystać z depilacji. Istnieją pewne przeciwwskazania, które sprawiają, że nie można się poddać depilacji laserowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami