Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Co na rozstępy?

Przez charakterystyczny wygląd trudno pomylić rozstępy z innymi zmianami skórnymi. Zwykle tworzą się w okolicy ud, brzucha oraz ramion. Początkowo są czerwone, następnie białe. Jeśli uda nam się zrobić z nimi coś w najwcześniejszym stadium, możemy je całkowicie zlikwidować. Powody powstawania rozstępów to niedobory cynku, większa ilość estrogenu, jak również hydrokortyzonu, zbyt dużo ćwiczeń, przyjmowanie leków glikokortykosteroidowych oraz uwarunkowania genetyczne. się ich jednak pozbyć, poddając się zabiegom laserowym.

Usuwanie rozstępów laserem

Istnieje kilka sposobów walki z rozstępami. Warto zacząć od podstaw. Rozplanuj treningi, jedz zdrowo, unikaj wahań wagi ciała oraz natłuszczaj ciało. Są to aktywności, które wymagają samozaparcia. Zapobiegają pojawianiu się rozstępów, jednak ich nie likwidują. Likwidować możesz je stosując zabiegi laserem. Kondycja skóry ewidentnie polepsza się już po pierwszym zabiegu laserem. Charakteryzuje je głęboki efekt termalny. W odróżnieniu od mniej nowoczesnych metod usuwania rozstępów działania laserowe nie pozostawiają na ciele martwych czy gorących pozostałości. Przez to zabieg nie wiąże się z jakimkolwiek bólem. Efektywność zbiegów laserowych ocenia się bardzo wysoko. Zabieg nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Dla osiągnięcia bardzo dobrych efektów, rekomenduje się przeprowadzenie takiego zabiegu kilkukrotnie. Zależy to od indywidualnych uwarunkowań.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Dzięki tej innowacyjnej metodzie można raz na zawsze zlikwidować rozstępy. Korzystając z lasera, możemy uzyskać lepsze rezultaty. Dostrzegalne efekty pojawiają się już po pierwszym podejściu. Laser jest mniej inwazyjny od stosowanych wcześniej zabiegów. Efektywność metody zależna jest od liczby zmian. Stare i rozległe rozstępy trudniej usunąć. Takie zabiegi dają najczęściej zauważalne rezultaty, jednak niekiedy zdarza się, że nawet seria zabiegów nie da rady usunąć rozstępów.

W której klinice wykonać zabieg usuwania rozstępów?

Największą szansę na zlikwidowanie rozstępów mamy wówczas, kiedy występuje ich rozwój. Później zmiany zmieniają kolor na jaśniejszy. Wtedy możliwe jest zminimalizowanie rozstępów, lecz nie przywrócimy ciału stanu z okresu przed ich pojawieniem się. Rozstępy powinno się usunąć zaraz po ich pojawieniu się. W tym stadium efekty są gwarantowane nawet po pierwszym podejściu. Efekty terapii na ogół zależą od uwarunkowań indywidualnych. Dzięki zabiegowi skóra właściwa zostaje pobudzona do regeneracji. Koszty pozbywania się zmian w Vesunie w Krakowie rozpoczynają się od stu złotych. Można wykupić też pakiety.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami